Běhání Závody Trasy Vertikální výzva Přihlásit Křemílkovo
Motto : Není důležité vyhrát, hlavně když je to do kopce.
Pár odkazů :
Co plánuji :
Loni jsem se soustředil hlavně na vrchy a ve vrchařském poháru oběhal většinu závodů, které mi přišli zajímavé. Letos na jaře jsem pak najednou zjistil, že nemám nějak motivaci běhat ty samé závody a že bych rád zase zkusil něco trochu jiného a delšího, ale aby to taky bylo do kopce. A tak mě zaujal Krkonošský maraton, kam jsem se na poslední chvíli i stihnul přihlásit. Kdysi jsem už běžel horský maraton v Jeseníkách a ve vzpomínkách ho mám uložený, jako krásné proběhnutí bez větších problémů - tedy až na odřená stehna, ale tehdy jsem ještě neměl podobné zkušenosti a tak jsem nemazal :-) Ani tehdy jsem na něj nijak speciálně netrénoval, pár 20-25km běhů, což hodlám zopakovat, abych se moc nepřetrénoval :-), tak věřím, že z toho budu mít podobně dobrý pocit i letos ... i když, nedávno jsem běžel Krakonošovu 25 - říkal jsem si, když chci běžet maraton z 25-tek, tak poběžím 25km z tréninkových 10-15-tek (víc jsem zatím letos neběžel) - no a moc dobré to tedy nebylo. Tak asi budu muset přece jen něco přitrénovat. Kromě toho, i když jsem mazal, tak to moc nepomohlo, tak tedy nevím co s tím.
Dále pak jsem uvažoval o Lužických 700-kách, ale když jsem viděl sobotní etapu, která je tak ze 70% po silnici, tak jsem si to rozmyslel, možná zkusím jen ten nedělní maraton.
No a pokud budu cítit na podzim formu, pak bych možná zase skusil v listopadu maraton v Sosnové, sice po rovině, ale rád bych to dal pod 3.
A samozřejmě nějaké ty vrchy si taky zaběhnu. Jestli se to podaří nějak skloubit, tak cestou z dovolené možná vyzkouším Grossglockner berklauf a pak nějaké oblíbené kopečky v Čechách. To se ještě uvidí.